9T04021A2212BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A2212BBHF3
Description
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Published :
Length :
1mm
Width :
500μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Resistance :
22.1kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
9T04021A2212BBHF3
YAGEO 9T04021A2212BBHF3
RT Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C