9T04021A2150CBHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A2150CBHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
215Ohms
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Published :
Height :
300μm
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Width :
500μm
Power Rating :
62.5mW
Length :
1mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Series :
RT
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
9T04021A2150CBHF3
YAGEO 9T04021A2150CBHF3
RT Series, Thin Film, 215Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C