9T04021A2052DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A2052DAHF3
Description
RES SMD 20.5KOHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
20.5kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1mm
0402 (1005 Metric)
Width :
500μm
Supplier Device Package :
Datasheets
9T04021A2052DAHF3
YAGEO 9T04021A2052DAHF3
RT Series, Thin Film, 20.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C