9T04021A19R6BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A19R6BBHF3
Description
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
1mm
Resistance :
19.6Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A19R6BBHF3
YAGEO 9T04021A19R6BBHF3
RT Series, Thin Film, 19.6Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C