9T04021A1740BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1740BBHF3
Description
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
500μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
174Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A1740BBHF3
YAGEO 9T04021A1740BBHF3
RT Series, Thin Film, 174Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C