9T04021A1651DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A1651DAHF3
Description
RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Width :
500μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1mm
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
1.65kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T04021A1651DAHF3
YAGEO 9T04021A1651DAHF3
RT Series, Thin Film, 1.65kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C