9T04021A1622BBHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A1622BBHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Height :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Series :
RT
Resistance :
16.2kOhms
Length :
1mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
500μm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
9T04021A1622BBHF3
YAGEO 9T04021A1622BBHF3
RT Series, Thin Film, 16.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C