9T04021A1621DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A1621DAHF3
Description
RES SMD 1.62KOHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
1.62kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T04021A1621DAHF3
YAGEO 9T04021A1621DAHF3
RT Series, Thin Film, 1.62kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C