9T04021A1543FBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1543FBHF3
Description
RES SMD 154K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
Tape, Paper
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Pbfree Code :
No
Resistance :
154kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
Chip
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
9T04021A1543FBHF3
YAGEO 9T04021A1543FBHF3
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 154kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C