9T04021A1541DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1541DBHF3
Description
RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Length :
1mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
62.5mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
1.54kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A1541DBHF3
YAGEO 9T04021A1541DBHF3
RT Series, Thin Film, 1.54kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C