9T04021A1541BAHF3
Mfr.Part #
9T04021A1541BAHF3
Description
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Length :
1mm
Resistance :
1.54kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
2
Width :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
9T04021A1541BAHF3
YAGEO 9T04021A1541BAHF3
RT Series, Thin Film, 1.54kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C