9T04021A1430CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A1430CAHF3
Description
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/16W 0402
Non-RoHS Compliant
Width :
500μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
143Ohms
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tape and Reel (TR)
Length :
1mm
Supplier Device Package :
Datasheets
9T04021A1430CAHF3
YAGEO 9T04021A1430CAHF3
RT Series, Thin Film, 143Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C