9T04021A1401CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1401CBHF3
Description
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/16W 0402
Power Rating :
62.5mW
Length :
1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
500μm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
1.4kOhms
Thin Film
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A1401CBHF3
YAGEO 9T04021A1401CBHF3
RT Series, Thin Film, 1.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C