9T04021A1372BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1372BBHF3
Description
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
13.7kOhms
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Power Rating :
62.5mW
2
Width :
500μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Length :
1mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
9T04021A1372BBHF3
YAGEO 9T04021A1372BBHF3
RT Series, Thin Film, 13.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C