9T04021A1333FBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1333FBHF3
Description
RES SMD 133K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Tape, Paper
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Contains Lead
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Construction :
Chip
Resistance :
133kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
9T04021A1333FBHF3
YAGEO 9T04021A1333FBHF3
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 133kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C