9T04021A1303FBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1303FBHF3
Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
130kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packing Method :
Tape, Paper
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
2
Construction :
Chip
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T04021A1303FBHF3
YAGEO 9T04021A1303FBHF3
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 130kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C