9T04021A1301BAHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A1301BAHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
500μm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
1.3kOhms
Series :
RT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1mm
Power Rating :
62.5mW
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Composition :
Thin Film
Published :
Datasheets
9T04021A1301BAHF3
YAGEO 9T04021A1301BAHF3
RT Series, Thin Film, 1.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C