9T04021A12R7BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A12R7BBHF3
Description
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Resistance :
12.7Ohms
Published :
Case Code (Metric) :
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tape and Reel (TR)
Length :
1mm
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T04021A12R7BBHF3
YAGEO 9T04021A12R7BBHF3
RT Series, Thin Film, 12.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C