9T04021A12R1CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A12R1CBHF3
Description
RES SMD 12.1OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
1mm
Resistance :
12.1Ohms
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A12R1CBHF3
YAGEO 9T04021A12R1CBHF3
RT Series, Thin Film, 12.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C