9T04021A1270FBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1270FBHF3
Description
RES SMD 127 OHM 1% 1/16W 0402
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PAPER, 10 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
127Ohm
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Datasheets
9T04021A1270FBHF3
YAGEO 9T04021A1270FBHF3
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 127Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C