9T04021A1242BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1242BBHF3
Description
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
12.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Composition :
Thin Film
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1mm
Datasheets
9T04021A1242BBHF3
YAGEO 9T04021A1242BBHF3
RT Series, Thin Film, 12.4kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C