9T04021A1132CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1132CBHF3
Description
RES SMD 11.3K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
11.3kOhms
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T04021A1132CBHF3
YAGEO 9T04021A1132CBHF3
RT Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C