9T04021A1101DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A1101DAHF3
Description
RES SMD 1.1K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
1.1kOhms
Published :
Width :
500μm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
9T04021A1101DAHF3
YAGEO 9T04021A1101DAHF3
RT Series, Thin Film, 1.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C