9T04021A10R7BAHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A10R7BAHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Series :
RT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Published :
Resistance :
10.7Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Width :
500μm
Height :
300μm
Power Rating :
62.5mW
Length :
1mm
Datasheets
9T04021A10R7BAHF3
YAGEO 9T04021A10R7BAHF3
RT Series, Thin Film, 10.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C