9T04021A1050CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A1050CBHF3
Description
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Length :
1mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
105Ohms
Datasheets
9T04021A1050CBHF3
YAGEO 9T04021A1050CBHF3
RT Series, Thin Film, 105Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C