9T04021A1003DBHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A1003DBHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Composition :
Thin Film
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
300μm
Width :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RT
Resistance :
100kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
9T04021A1003DBHF3
YAGEO 9T04021A1003DBHF3
RT Series, Thin Film, 100kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C