9C12063A8201JLHFT
Mfr.Part #
9C12063A8201JLHFT
Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Published :
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tape and Reel (TR)
Height :
550μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
8.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm