9C12063A7501JLHFT
Mfr.Part #
9C12063A7501JLHFT
Description
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.5kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Contains Lead
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm