9C12063A4703JLHFT
Mfr.Part #
9C12063A4703JLHFT
Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height :
550μm
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Free :
Contains Lead
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
470kOhm
Composition :
Thick Film
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
9C12063A4703JLHFT
YAGEO 9C12063A4703JLHFT
FIXED RESISTOR 9C Series, Thick Film, 470kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C