9C12063A3R90JGHFT
Mfr.Part #
9C12063A3R90JGHFT
Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1206
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3.9Ohm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
9C12063A3R90JGHFT
YAGEO 9C12063A3R90JGHFT
9C Series, Thick Film, 3.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C