9C12063A3R00JGHFT
Mfr.Part #
9C12063A3R00JGHFT
Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
1206 (3216 Metric)
Height :
550μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
9C12063A3R00JGHFT
YAGEO 9C12063A3R00JGHFT
9C Series, Thick Film, 3Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C