9C12063A3904JLHFT
Mfr.Part #
9C12063A3904JLHFT
Description
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/4W 1206
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
Tape, Paper
Height :
550μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.9MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Published :
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
No
Datasheets
9C12063A3904JLHFT
YAGEO 9C12063A3904JLHFT
FIXED RESISTOR 9C Series, Thick Film, 3.9MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C