9C12063A27R0JLHFT
Mfr.Part #
9C12063A27R0JLHFT
Description
RES SMD 27 OHM 5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
550μm
Construction :
Chip
Resistance :
27Ohm
Composition :
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
9C12063A27R0JLHFT
YAGEO 9C12063A27R0JLHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 27Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C