9C12063A2403JLHFT
Mfr.Part #
9C12063A2403JLHFT
Description
RES SMD 240K OHM 5% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packing Method :
Tape, Paper
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Construction :
Chip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Lead Free :
Contains Lead
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
240kOhm
Datasheets
9C12063A2403JLHFT
YAGEO 9C12063A2403JLHFT
FIXED RESISTOR 9C Series, Thick Film, 240kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C