9C12063A1R60FGHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C12063A1R60FGHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Series :
9C
Height :
550μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.6Ohm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
9C12063A1R60FGHFT
YAGEO 9C12063A1R60FGHFT
9C Series, Thick Film, 1.6Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C