9C12063A1804JLHFT
Mfr.Part #
9C12063A1804JLHFT
Description
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/4W 1206
Resistance :
1.8MOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Published :
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Height :
550μm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
9C12063A1804JLHFT
YAGEO 9C12063A1804JLHFT
FIXED RESISTOR 9C Series, Thick Film, 1.8MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C