9C06031A6R20JGHFT
Mfr.Part #
9C06031A6R20JGHFT
Description
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0603
Resistance :
6.2Ohms
Width :
800μm
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Height :
450μm
Datasheets
9C06031A6R20JGHFT
YAGEO 9C06031A6R20JGHFT
9C Series, Thick Film, 6.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C