9C06031A62R0JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A62R0JLHFT
Description
RES SMD 62 OHM 5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
62Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thick Film
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9C06031A62R0JLHFT
YAGEO 9C06031A62R0JLHFT
9C Series, Thick Film, 62Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C