9C06031A5492FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A5492FKHFT
Description
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W