9C06031A5102FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A5102FKHFT
Description
RES SMD 51K OHM 1% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
51kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
9C06031A5102FKHFT
YAGEO 9C06031A5102FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 51kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C