9C06031A45R3FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A45R3FKHFT
Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Resistance :
45.3Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Contains Lead
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9C06031A45R3FKHFT
YAGEO 9C06031A45R3FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 45.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C