9C06031A4420FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A4420FKHFT
Description
RES SMD 442 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
442Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Datasheets
9C06031A4420FKHFT
YAGEO 9C06031A4420FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 442Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C