9C06031A4304JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A4304JLHFT
Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/10W 0603
Resistance :
4.3MOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
9C06031A4304JLHFT
YAGEO 9C06031A4304JLHFT
9C Series, Thick Film, 4.3MOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C