9C06031A4302FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A4302FKHFT
Description
RES SMD 43K OHM 1% 1/10W 0603
Published :
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Series :
9C
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
43kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Height :
450μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
9C06031A4302FKHFT
YAGEO 9C06031A4302FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 43kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C