9C06031A4121FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A4121FKHFT
Description
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
4.12kOhm
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
No
Construction :
Chip
Lead Free :
Contains Lead
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Datasheets
9C06031A4121FKHFT
YAGEO 9C06031A4121FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 4.12kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C