9C06031A4002FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A4002FKHFT
Description
RES SMD 40K OHM 1% 1/10W 0603
Non-RoHS Compliant
Width :
787.4μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
40kOhms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
9C06031A4002FKHFT
YAGEO 9C06031A4002FKHFT
9C Series, Thick Film, 40kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C