9C06031A3R90JGHFT
Mfr.Part #
9C06031A3R90JGHFT
Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/10W 0603
Resistance :
3.9Ohms
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9C06031A3R90JGHFT
YAGEO 9C06031A3R90JGHFT
9C Series, Thick Film, 3.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C