9C06031A3R32FGHFT
Mfr.Part #
9C06031A3R32FGHFT
Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.32Ohm
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
9C06031A3R32FGHFT
YAGEO 9C06031A3R32FGHFT
9C Series, Thick Film, 3.32Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C