9C06031A3R30JGHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C06031A3R30JGHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
800μm
Resistance :
3.3Ohms
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
Published :
Series :
9C
Datasheets
9C06031A3R30JGHFT
YAGEO 9C06031A3R30JGHFT
9C Series, Thick Film, 3.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C