9C06031A3R01FGHFT
Mfr.Part #
9C06031A3R01FGHFT
Description
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Resistance :
3.01Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
9C06031A3R01FGHFT
YAGEO 9C06031A3R01FGHFT
9C Series, Thick Film, 3.01Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C